loading

Kalıcı Oje Nasıl Yapılır?


Kalıcı oje ne kadar süre kalır ve nasıl yapılır, gibi merak edilen soruları Koko Nail olarak cevaplamak için buradayız. Kalıcı oje uygulaması, gerekli malzemelerin temin edilmesi ile birlikte sabır isteyen bir süreçtir. Bunun nedeni ise standart oje uygulamaları kadar kısa sürede değil 15-20 dakikalık bir süreçte sonuçlanmasıdır. Sürenin uzun olmasının nedeni UV ışığı ile tırnakların kurutulmasıdır. Bu işlemler genel olarak kalıcı oje merkezlerinde kullanılmaktadır. Ancak Koko Nail Turuncu oje Throw Back Thursday vb. ürünler Koko Nail bünyesinde tek aşamada uygulanabilmesi için geliştirilmektedir. Dermokozmetik sektöründe teknolojik ürünler geçen kalıcı oje çeşitlerinin pratik uygulama prensibine sahip olması ve kısa sürede sonuç vermesi hedeflenmektedir. UV lamba ya da led lamba ile kurutulabilen oje çeşitleri, tırnaklarınıza zarar vermeden dilediğiniz renkte kalıcı oje uygulaması yapmanıza yardımcı olmaktadır.

Kalıcı Oje Aşamaları Nelerdir?

Kalıcı oje aşamaları, her şeyden önce ojenin pürüzsüz bir görünüm sağlaması ve tırnak bakımının gerektiği şekilde yapılabilmesi için önem taşımaktadır. Direkt olarak tırnağa kalıcı oje uygulamasında bulunmak beklentinizi karşılamayabilir.

İlk Adım Manikür

Kalıcı oje aşamaları arasında ilk sırada yer alan manikür, kalıcı oje uygulamasını kolaylaştırır. Tırnak etine oje bulaşması gibi aksiliklere mahal vermemek adına manikür yapılması önemlidir. Manikür için manikür pedikür seti ya da manikür pensi ve tırnak eti makası kullanabilirsiniz.

Tırnak Temizliği

Temiz bir tırnak, hem ojenin rengini pürüzsüz şekilde yansıtacak hem de olası bir bakteri oluşumunu engelleyecektir. Bu nedenle kalıcı ojenin yapısını etkilemeyecek krem ve losyonlar tercih ederek tırnaklarınızı temizleyebilirsiniz. Ayrıca tırnak eti itici ve tırnak eti yumuşatıcı ürünleri kullanarak daha rahat bir bakım süreci gerçekleştirebilirsiniz.

Kalıcı Oje Uygulaması

Renk ve uygulama aşamalarıyla farklılık kazanan ojelerden dilediğinizi seçebilirsiniz. İnce katmanıyla tırnağınızı zarif gösterecek Koko Nail Koyu Bordo Kalıcı Oje Shahenazo, kısa sürede uygulanan formülü ile aradığınız oje olabilir. Her sürdüğünüz kat için UV ışığında 60 saniye kadar beklemek yeterli olacaktır.

Cila ile Sonlandırma

Cila, oje uygulamalarında yapılan son kat oje sürümüdür. Sonrasında solüsyonla tırnakları silerek kalıcı oje işlemini sonlandırabilirsiniz. Solüsyon çeşitleri öncesi ve sonrası olarak ayrılır. Satın alırken uygulama aşamasına dikkat etmeyi unutmayınız.

Kalıcı Oje Ne Kadar Süre Kalır?

Kalıcı oje uygulaması yapılırken ojenin ne kadar süre tırnağınızda kalacağı sorusu ise kullanılacak ürünün özelliğine göre değişiklik gösterebilir. Koko Nail Bebe Pembesi Kalıcı Oje Red Nail Avenue, daha uzun süre kalıcılık sunan bir üründür. Dış etkenlere de bağlı olarak 15 güne kadar tırnakta kalabilir. Bu kullanım süresi içerisinde yapı olarak bozulmaya uğrama ya da parlaklığını kaybetme gibi durumlar söz konusu değildir. Doğal içerikli pigmentleri sayesinde tırnağınıza zarar vermeden kalıcı oje görünümünün keyfini çıkarabilirsiniz. Gündelik giyim tarzınız ve sevdiğiniz renkleri de göz önünde bulundurarak, farklı renklerde kalıcı ojeleri tercih edebilirsiniz.

Comments are disabled.