loading

Nail Art Nasıl Yapılır?


Tırnak süsleme sanatı şeklinde tabir edilen nail art, son dönemde en popüler tırnak bakım uygulamalarından biridir. Farklı desen ve modellerle tırnak bakımını eğlenceli ve ilgi çekici hale getiren nail art, estetik bir görünüm ve bakımlı tırnaklar için en iyi fırsatlardan biridir. Zor görünse de son dönemde sadece özel bir makine aracılığıyla değil özel fırça ve ürünlerle de kolaylıkla uygulanabilmektedir.

Nail art yapımı için ön koşul her şeyden önce gereken tırnak bakımının yapılmasıdır. Düzgün bir manikür ile tırnakların zayıf etlerinden arındırılarak temizlenildiğinden emin olmak gerekir. Bu işlem esnasında tırnak etleri için geliştirilen manikür pensi, makaslar ve kütikül çubukları yani tırnak eti iticiler kullanılmalıdır. Çünkü standart tırnak makasları ani bir yanlış hamlede tırnak diplerinize zarar verebilir.

Nail Art Aşamaları Nelerdir?

Temizlenen ve bakımı yapılan tırnaklara öncelikli olarak baz oje uygulaması yapılmalıdır. Baz oje sürülmesinin nedeni üzerine uygulayacağınız renk ya da desenlerin daha net ve canlı görünmesidir. Protez tırnak uygulamalarında kullanılan Koko Nail Akrilik Protez Tırnak Fırçası gibi ince uçlu özel fırçalar, nail art aşamasında da ojeye ya da pigmente şekil vermek için kolaylık sağlayacaktır.

İstediğiniz deseni bu ince uçlu fırçalar yardımıyla tırnaklarınıza tek tek yapmaya başlayabilirsiniz. Oje ile renkli şekiller oluşturabilir ya da Koko Nail Eclat Tırnak Simi gibi tırnak süs ürünlerini kullanarak istediğiniz süslemeyi yapabilirsiniz. Bu işlem nail art için koruyucu nitelik taşıyacak uygulamadır. Süsler ya da ojeler kuruduktan sonra koruyucu şeffaf oje sürerek nail art uygulamasını sonlandırabilirsiniz. 

Nail Art Model Seçimi ve Uygulaması

Nail art yapımı için dilediğiniz deseni ya da süsü kullanabilirsiniz. Oje ile renklendirme, tırnak süsleri ile süsleme ya da taş yapıştırma gibi çeşitli işlemler oldukça popülerdir. Koko Nail nail art modelleri, hayal gücünüzü ve tarzınızı yansıtabileceğiniz özelliktedir.

Nail art malzemeleri, kişiye özel olmalıdır. Ayrıca her nail art yapımı sonrası mutlaka temizlenerek kurulanmalıdır. Kişisel bakım ürünlerini, özellikle de tırnak bakım ürünlerini ıslak halde bırakmak; bulundukları zeminde bakteri oluşumu, kötü koku gibi olumsuz durumlara yol açabilmektedir. Bu nedenle tırnak bakımınızı yaparken gösterdiğiniz özeni, tırnak bakımı setindeki ürünlerin muhafaza edilmesinde de göstermelisiniz.

Comments are disabled.