loading

Protez Tırnak Yapımı Kolay mı?


Tırnaklar için estetik bir görünüm sunan ve güçlü tırnak etkisi yaratan protez tırnak uygulaması, son dönemde oldukça revaçta olan uygulamalardan biri haline geldi. Jel, dipping ve akrilik şeklinde temelde 3’e ayrılan protez tırnak çeşitleri, takma tırnak gibi zor ve temkinli bir kullanım gerektirmemektedir. Kolay kullanımıyla doğal bir görünüm ve uzun vadeli bir tırnak ömrü sunmaktadır.

İstese de el ve tırnak bakımına, manikür-pedikür gibi işlemlere vakit ayıramayan kadınların öncelikli tercihi olan protez tırnak yapımı, özel formüllü jel çeşitleri ve tırnak bakım aparatları ile yapılan hazırlıklarla birlikte tırnak bakımının da aradan çıkartılmasını sağlamaktadır.

  • Akrilik Tırnak Uygulaması

Özel bir toz ve sıvı karışımla yapılan akrilik tırnak uygulaması, genel olarak zayıf ve çabuk kırılmaya müsait tırnaklara uygulanmaktadır. Tırnağın boş kısımlarının doldurulmasıyla başlayarak tüm tırnağın kaplanmasıyla devam eder. En dayanıklı protez tırnak çeşididir.

  • Jel Tırnak Uygulaması

Özel hazırlanan yoğun kıvamlı bir jel ile uygulanan jel tırnak uygulaması, kalıcı ve doğallık üzerine temellenir. Sağlam yapıda ve kolay kırılmayan tırnaklara uygulanır. Jelin kurutulması için özel ışınlar tercih edilir. Kurutulduktan sonra tırnağın üzerine uygulanır ve sonrasında boş kısımlar doldurularak işlem tamamlanır.

  • Dipping Tırnak Uygulaması

Akrilikle benzer yönleri olan dipping tırnak uygulaması, akrilik tırnak gibi keskin bir koku ve parlak bir görünüm barındırmaz. Özelliği mat ve kokusuz olmasıdır. Parlak tırnak yerine mat görünüm isteyenler tercih etmektedir.

Protez Tırnak Nasıl Yapılır?

Koko Nail, sizler için protez tırnak yapımı için gereken malzemeleri bir araya getirdi. Her şeyden önce ihtiyacınız olan bir protez tırnak seti. Koko Nail protez tırnak kategorisinden kendinize bir set oluşturabilirsiniz. Bu set için birkaç ürün önerisinde bulanabiliriz.

  • Koko Nail Ultra Form Nail Tips (Tırnak Uçları)

Koko Nail protez tırnak tipleri yumuşak üst dokusuyla ve paralel yan duvarlarıyla kolayca şekillendirebileceğiniz tırnak uçlarına sahiptir.

  • Koko Nail Jel Fırçası

Protez tırnak uygulamasında jelin sürümü ve şekil verilmesine uygun şekilde geliştirilen jel tırnak fırçaları protez tırnak işlemi için vazgeçilmez ihtiyaçlardandır.

  • Koko Nail Tip Makası

Tırnaklarınıza uygulama öncesi ya da sonrasında şekil vermek isteyeceğiniz için olmazsa olmazlardan biri de Koko Nail Tip Makası’dır.

  • Koko Nail Protez Tırnak Şablonu

Kullanacağınız jelin formunu alması için ve şekil verme sırasında ihtiyaç duyacağınız yapışkanlı kağıtlar olan protez tırnak şablonu pratiklik sunmaktadır.

  • Star Nail 457 Starlite Jel 

Protez tırnak uygulaması için vazgeçilmez ürünlerden bir diğeri olan Star Nail 457 Starlite şeffaf jel, tırnağınıza zarar vermeden, çatlama ve kırılma gibi durumlara karşı direnç gösteren bir üründür.

Tırnak gibi hassas bir bölge için en uygun ve zararsız ürünler tercih edilmelidir. Protez tırnak, tırnak ve bakım ya da tek kullanımlık ürünler kategorilerimizi inceleyerek ihtacınıza ve cilt hassasiyetine en uygun kişisel bakım ürünlerini kolaylıkla bulabilirsiniz.

Comments are disabled.