loading

İpek Kirpik

_

İpek Kirpik

İpek kirpik, içerdiği ipek ve ipeksi yumuşaklık nedeniyle kullanılan malzemeye ve yapılan uygulamaya verilen gelen isimdir.İpek kirpik malzemesi, saf ipek, doğal insan saçı karışımlarının oluşturduğu yapay kirpik maddesidir. İpekten hazırlanmış olan bu takma ipek kirpikler, üst göz kapağındaki gerçek kirpiklere tek tek özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır.  Kişinin göz yapısına göre ve bazende kişinin isteğine bağlı  ipek kirpiğin kalınlığı ve uzunluğu belirlenir. Uygulama yaklaşık 1.5-2  saat sürer.Kirpiklerimiz 2-3 aylık dönemlerde her gün birer ikişer dökülerek yerini yeni kirpiklere bırakmaktadır. Sisteme bağlı olarak her bir kirpiğe eklenen bu özel kirpikler de, bu doğal dökülme evresinde olanlarla beraber dökülmektedir. İpek kirpiklerimiz de sadece bu şekilde dökülmektedir.Periyodik aylık bakımlarda ise dökülen kirpiklerin yerine çıkan genç kirpiklere ek yaparak alanı eksiltmemiş oluruz.


Rimel kullanmak istemeyen ya da rimelin verdiği görüntüden daha doğal daha etkili bir görüntü elde etmek isteyenler, makyaja ayrılan zamandan tasarruf etmek isteyenler için mükemmel bir uygulamadır ipek kirpiğin zarar verdiği algısı ve bilgisi İpek kirpik doğru uygulama yapılır, doğru malzeme kullanılır ve kullanıcı bakımı doğru yaparsa kirpiklere zarar vermez.

 

İpek Kirpik Kirpikleri Döker Mi? Zararı Var Mıdır?

 

İpek Kirpik için en çok sorulan sorulardan biri budur. İpek kirpik kirpiklerimizi dökmez…


Her 28 günlük vücut döngümüzde saçımız , kirpiğimiz ve kaşımız dökülmektedir. Bu döngüyle birlikte kirpiklerimizde 3 aylık bir süreçte tamamen dökülür. Ve yerine yenisi gelir. Biz kirpiği kirpiğe yapıştırma işlemi yaptığımız için dökülen kirpiğimiz ile birlik yapışmış olan ipek kirpikte dökülür…


İpek kirpik işlemi ince yapıya sahip yapıştırıcılarla yapay kirpikleri kendi kirpiklerimize yapıştırma işlemi olduğu için cildimize ve göz kapağımıza asla değmez bu yüzden gözümüz için hiçbir zararı yoktur. Fakat ipek kirpik hadsas bir işlemdir.


Dikkatli kullanmak gereklidir.

 

 

İpek Kirpik Nasıl Kullanılmalıdır?

 

İpek kirpik kendi kirpiklerimiz kadar doğal görünmesine rağmen kirpiklerimize ekstra eklenmiş inç eve hassas yapıya sahiptir.
Mutlaka dikkatli kullanmamız gereklidir. Makyaj çıkarıcılar ile silmemeli, gözümüzü bastırarak yıkamamalı , yatarken yüz üstü yatmamalı ve mascara kullanmamalıyız.