loading

Kalıcı Oje

_

Kalıcı Oje

Kadınlar için kişisel bakımda ojeler oldukça önemli yer tutarlar. Sürekli olarak ellerinin güzel görünmesini isteyenler için, ojeler en sık başvurulan görsel bakım ürünüdür. UV teknolojisinin aktif olarak kullanımıyla ojelerin kalıcılık seviyesi artırılmıştır. Kalıcı oje haftalar boyunca parlaklığını kaybetmeden temiz görünümünü korumayı başarır. Hava ve su geçirme özelliği sayesinde haftalar boyunca tırnak üzerinde kalmasına rağmen sararma yapmaz. Kalıcı oje, dayanıklılığıyla beraber uzun vadeli tercih ediliyor Kalıcı ojenin yapısı normal ojelerin yapısından farklı olduğu için mutlaka bir uzman tarafından uygulanmalıdır. Kalıcı oje uygulamalarında ise tırnakta kalma süresi ortalama olarak 2 haftalık süre boyunca devam eder.

 

Kalıcı Oje İşlem Süreçleri

 

• Manikür-Pedikür işlemi (kuru veya ıslak) tamamlandıktan sonra işleme başlanır.
• Tırnak yüzeyi tamamen temizlenir.
• Tırnak nemi törpü yardımı ile alınır.
• Kullanın markanın işleyişine bağlı kalınarak oje sürme işlemlerine başlanır.
• Her katman muntazam bir şekilde sürülür.
• Sürülen her kat UV lamba ile kurutulur.
• Kullanılan kalıcı oje markasına göre Top Kat uygulanır yada uygulanmaz.
Eğer uygulanıyorsa tırnak üstü bitirme solüsyonu ile silinerek işlem bitirilir.

 

Kalıcı Oje Uygulanırken Nelere Dikkat Etmelidir?

 

Kalıcı Oje uygulaması profesyonel kullanım için üretilmiş bir sistemdir. Kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

Kalıcı Oje Ne Kadar Sürede Etkisini Yitirir?

 

Kalıcı ojenin kalıcılığı kullanıma, işlemin iyi yapılmış olmasına ve oje markasının kalitesine bağlı olarak değişir. Günümüzde bir çok kalıcı oje markası son teknoloji ile üretim yapmaktadır. 15 gün ortalama kullanım süresi olarak belirlenmiştir.

 

Kalıcı Ojeyi Daha Uzun Süre Kullanmak İçin Neler Yapılmalıdır?

 

Kalıcı ojenin kullanım süresini arttırmak için çıkarıcı özelliği olan bütün temizlik, kozmetik ve kimyasal maddeleri ellerimizle temas ettirmemeliyiz.


Çok sert cisimleri tırnaklarımızla kazımamalıyız.

 

 

Kalıcı Ojeyi Nasıl Çıkartmalıyım?

 

Kalıcı ojeyi evde kendimiz ,tırnaklarımızdan soyarak yada kazıyarak çıkartmamalıyız. Kalıcı oje işlemini yapan merkezlerde uzman kişiler tarafından tırnak yüzeyini hafifçe törpüleyerek ve özel çıkarıcılar yardımı ile kolayca çıkartabiliriz.