loading

Profesyonel Makyaj

_

Profesyonel Makyaj

Makyaj bir kadının olmazsa olmazı, kendini daha iyi hissetmesini adına, kozmetik ürünler yardımıyla yapılan bir uygulamadır. İnsanlık tarihi boyunca kadınlar için önemli bir yere sahip olan makyaj, kişinin tercihine ve zevkine göre değişiklik göstermektedir. Makyaj farklı teknik ve malzemelerle yapılan, kişiyi olduğundan daha güzel gösteren, kusurlarını kapatıp yüz hatlarını daha belirgin hale getirmeyi başaran bir işlemdir. Makyaj, doğru yapıldığında, yüz hatlarını ortaya çıkararak güzelleştiren bir unsur olsa da, kötü yapıldığında bir felakete dönüşebilmektedir. Bu nedenle, yüz hatlarımızı tanımak, kaliteli makyaj malzemeleri kullanmak, tonlamalara ve günün saatlerine göre, makyajın kullanılacağı yere göre makyaj yapmak, doğru sonuçlara ulaşılmayı sağlayacaktır.Makyajın tarihçesi, milattan öncelere dayanmaktadır. Mısırlı ve Asurlu kadın ve erkeklerin, gözlerine sürme çekmesi, herkesin bildiği bir gerçektir.

 

Makyajın İşlem Süreçleri

 

• Istelin makyaj tipi belirlenir.
• Cilt analizi yapılır.
• Cilt tonu belirlenir.
• Cildi nemlendirme ve makyaj altı bazı sürülür.
• Kişiye uygun seçilen Fondöten ürünleriyle cilt tonları dengelenir ve pürüzler kapatılır.
• Sırasıyla gölgelendirme, far,eyeliner,mascara,allık, aydınlatma, ruj vb. İşlemler yapılır.
( Bu sıralama makyajın çalışma sistemine göre değişiklik gösterir.)
Makyaj sabitleyici sprey sıkılarak işlem sonlandırılır.

 

1- Yaz Makyajı Deyince , İlk Olarak Hangi Noktalara Önem Vermek Gerekiyor?


Yaz makyajı deyince ilk önem vermemiz gereken noktaların başında cildimizin ışıltısını yansıtacak ince yapılı fondötenleri tercih etmek geliyor. Bu yaz yüzümüzü bir tabaka gibi kapatan ve bütün kusurlarımızı örten fondötenler yerine , bütün doğal güzelliğimizi görmemizi sağlayan ince yapılı fondötenler tercih ediliyor.
Ayrıca yazın önem vermemiz gereken bir noktada, güneş ışınları cildimizde ve dudaklarımızdaki bütün nemi aldığı için nemlendirici özelliğe sahip olan ürünleri tercih etmeliyiz.


Dudaklarımızda da aynı kuruluğu önlememiz gerektiğinden daha parlatıcı gibi ürünleri tercih edersek hem senin trendini yakalamış hem de dudaklarımız nemlendirmiş oluruz.

2 – Doğal Bir Yaz Makyajının Olmazsa Olmazları Nelerdir?


Yaz makyajı yaparken ilk önce mutlaka ince yapılı bir fondöten kullanarak başlamalıyız.


Gözlerimiz için ise yazın sıcaklığını yansıtacak pembe ve şeftali tonlarında ki farları tercih ederek fresh görüntümüzü korumalı ,ayrıca yazın kalın siyah eyeliner yerine ya sadece mascara ile göz makyajımizı tamamlamalı ya da kirpik diplerimizde çok köyü ve siyah renkleri uygulamaktan sakınmalıyız.


En önemli noktalardan birisi tabi ki bronzer… Hafif ışıltılı bronzeri elmacık kemiklerimize burnumuzun üstüne ve çenemize hafifçe uygulamalıyız ve nemli doğal görünümü sağlayan lipstickler olmazsa olmazlarımızdan…


3 – 2019 Yazının En Çok Dikkat Çeken Renk ve Tonları Hangileridir?


Bu yaz ile
birlikte enerjik renkler tekrar hayatımıza girdi. Canlı pembeler ,maviler, yeşiller ve turuncular bütün yazın renklerini farlarımıza yansıtırken, güneşin bütün tonları içinde barındıran turuncular rujlarda en popüler renk olarak karşımıza çıkıyor.


4 – Bronzlaşmış Bir Ten İçin Nasıl Bir Göz , Ten ve Dudak Makyajı Gerekiyor?


Bronzlaşmış tenimize kapatıcılar kullanmak yerine senenin trendi doğal görünümlü bir highlighter uygulayıp sağlıklı ışıltı ve pürüzsüz bir cilde sahip olabiliriz. Gözlerimize pembe veya şeftali tonlarında yaz renklerinde bir far ve sadece mascara uygulayabiliriz.


Dudağımıza hem nemlendirici özelliği olan hem de doğal görünümümüzü tamamlayacak parlak bir ruj ile makyajımızı bitirebiliriz.


5 – Peki Yeteri Kadar Bronzlaşamayan, Beyaz Tenli Ciltler Yaz Etkisini Yüzlerinde Nasıl, Hangi Tonlarla Yakalayabilir?


Tabi ki bunun için ilk aklımıza gelen yol bronzerlar. Bu yılında trendi olan ışıltılı bronzerları allık gibi uygularsak, dudaklarımıza turuncu tonlarında bir renk seçerek ve hafifçe elmacık kemiklerimizin üst kısmına ,burun ve çene üstümüze highlighter ile ışıltı vererek , ıslak görünümü yakalarsak yazın ve güneşin bütün etkisini yüzümüze yansıtmış oluruz.


6- Yuvarlak Hatlara Sahip Yüzler , Hatlarını Daha Keskinleştirmek İsterse Ne Yapmalı?

 

Bizler her zaman makyaj yaparken kesinleştirmek ya da öne çıkarmak istediğimiz bölgelere açık renkler yada ışıltılar uygularız. Bunun da nedeni aslında ışık oyunlarıyla göz yanılgısı yaratmaktır. Çünkü göz ilk önce daha aydınlık ve parlak kısımları seçecektir. Bu yüzden yuvarlak hatlara sahip kişiler gölge oyunlarıyla daha uzun bir yüze ve kesin hatlara sahip olabilirler.


Yüzümüzün yan kısımlarına allık bölgesi ile kulak arasındaki kısma dikine köyü tonlarda bir kapatıcı , çene, alın ve burun üzerlerimize de yine dik olacak bir şekilde açık tonlarda kapatıcı yada açık ışıltılı bir highlighter uygularsak ,yüzümüzün forumunu değiştirmiş oluruz. Burun ,çene ve alın öne çıkıp keskinleşirken yanaklar daralacaktır. Böylece daha uzun bir yüz şekline sahip oluruz.


7 – Kalıcı Oje, Kirpik ya da Göz Makyajı…Bu Teknikler Yaz Aylarında Nasıl Bir Avantaj Sağlıyor?


Son yıllarda daha sık gördüğümüz kalıcı güzellik uygulamaları hayatımızı hızlandırmak ve kolaylaştırmak için birebirler. Yazın sıcaklığını hissettirdiği bu günlerde kalıcı oje ,ipek kirpik ve kalıcı makyaj işlemleri çoook tercih ediliyor. Çünkü bu işlemleri yaptırdıktan sonra sabahları hafif bir makyajla uyanmış olabiliyoruz. Denize girip çıktığımızda eyelinerimiz akmıyor ya da dudaklarımız her zaman bakımlı…


Kalıcı ojelerimiz üç haftaya kadar parlaklığını hiç kaybetmeden bütün tatiliniz boyunca her gün yeni sürülmüş hissiyle tırnaklarınız susuluyor.


Kısacası kalıcı güzellik uygulamaları yılın her zamanında olduğu gibi yaz aylarında da her sabah yataktan bakımlı taze bir görünümle kalmamızı sağlıyor. Hem güzelliğimize güzellik katı
yor hem de zamandan tasarruf etmemizi sağlıyor.

 

8 – Güneş Kremlerinde Olduğu Gibi, Makyaj Ürünlerinin de SPF Korumasının Olması Ne Nasıl Bir Önem Arz Ediyor?


Hepimizin bildiği gibi direk güneş ışınlarına maruz kaldığımızda cildimizde olumsuz etkilere sebep oluyor. Tabi ki bu etkileri en aza indirebilmek için içerisinde SPF koruması olan kremler ve ürünler kullanmak uzun sürede oluşacak olumsuzluklardan bizi koruyor. Özellikle yaz aylarında güneşin etkisini hissettirmesi ve tatil sezonudur.