loading

Protez Tırnak

_

Protez Tırnak

Protez tırnak, tırnakları uzatmak ya da farklı şekiller vermek için doğal tırnağa jel , akrilik, tip ve poly jel gibi birçok yeni malzemeleri kullanılarak yapılan bakım uygulamasıdır.


Tırnaklarımız protez tırnak uygulaması ile uzamaya devam ettiği için 3-4 haftada bir periyodik bakım gerektirir. Kişiye göre değişen tırnak uzama hızına göre önerilen 3-4 haftadır periyodik bakımları yapıldığı sürece istenilen süre kadar kullanılabilir ve kişi istediği zaman da çıkartılabilir.

 

Protez tırnak, tırnak tıkanıklığı veya tırnak yeme alışkanlığı olan herkese uygulanması önerilir. Tırnak bakımı sağlığınız açısından oldukça önemlidir. Tırnaklar keratin adı verilen bir proteinden meydana gelen tabakalı bir yapıdan oluşur. Beslenme şekliniz tırnak yapınızı etkileyen faktörler arasındadır. Sağlıklı bir şekilde beslenme düzenine sahip olan kişilerin tırnak yapıları da oldukça iyi durumdadır. Düzenli bakımlarla daha da sağlıklı ve güzel görünüm elde etmek mümkün Protez tırnak yöntemiyle kırılgan, uzaması zor, yapısı ince olan tırnaklara ve en başta da tırnak yeme alışkanlığınıza veda edebilirsiniz.

 

Protez Tırnak İşlem Süreçleri

 

• Yapılacak tırnak şekli ve uzunluğu belirlenir.
• Yapılacak protez işlemi yöntemi belirlenir.
• ( Jel-Tips-Akrilik )
• Seçilen yönteme bağlı olarak katmanlar uygulanmaya başlar.
• Her kat arasında UB lamba ile kurulur ve tırnak şekli sabitlenir.
• Sabitlenen tırnağa törpü ile formu verilir.
• Oje işlemi yapılır ve işlem tamamlanır.

 

Protez Tırnağı Nasıl Kullanmalıyız?

 

Protez tırnak, tırnağımıza dışarıdan eklenerek yapılan bir işlem olduğu için kendi tırnağımıza göre daha hassas kullanılması gerekir.


Çıkarıcı özelliğe sahip kimyasalları, temizlik ürünlerini eldivensiz kullanmaktan kaçınmamız gerekiyor. Sert cisimleri kızmamalı ve tırnağımızda protezlerimizin olduğunu unutmamalıyız.

 

Protez Tırnak Kalıcılığı Nedir?

 

Protez tırnak doğru işlem ,profesyonel ellerde yapılır ve kullanıcı da bilinçli olursa 3 hafta (21 gün ) kadar kullanılabilir. 3 Hafta sonrasında tırnaklarımız diplerimizden uzamış olacaktır. Uzayan kısımları her 3 haftada bir Protez Tırnak Bakım işlemiyle yenilersek istediğimiz kadar uzun aylar kullanabiliriz.

 

Protez Uzatmak için Protez Tırnak Kullanılabilir mi?

 

Geç uzayan ve ince yapılı tırnakları uzatmak için de Protez Tırnak tercih edilebilir. Bunun yanı sıra Tırnak Yeme Tedavisi içinde protez tırnak işlemi sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.


Tırnaklarına devamlı istemsizce zarar veren kişiler tırnaklarını uzatmak , güzel bir görünüme sahip olmaları için protez tırnak yapıyoruz. 3 haftalık süreçte tırnaklarına zarar veremedikleri için tırnaklar diplerden uzamaya başlar.